Neden Freelance ?

Neden bir Freelance ile çalışmalıyım?

 

Freelance yani serbest çalışan insanlar kendi alanlarında yapmış oldukları işler ile kendilerini kanıtlamış ve bir o kadarda kendine güven duyan insanlardır. Marka değeri yanlızca kendisi ve yaptığı işlerden oluştuğu için her projesi onun için hayataki en önemli iştir ve bu sorumlulukla hareket ederler. Ayrıca freelance çalışanların firmalar gibi ürün satışı kaygıları olmadığı gibi herhangi bir ürün fanatikliği de yoktur. Bunun yanında maliyetleri daha az olduğu için bu müşterilere kaliteli hizmetleri daha ucuza alma şansı olarak geri döner.

 

Freelance çalışanlar güvenilirmidir ?

 

Freelance yani serbest çalışan proffesyonell insanlar yaratmış oldukları marka değerini korumak ile görevlidirler ve bu nedenle güvenilirlik konusunda piyasada iyi anılmalı yine bu sebeple buna göre hareket etmelidirler. Bu sorumlulukta olan Freelance Proffesyoneler güvenilirlerdir.

 

Yapılan işin garantisini nasıl alırım ?

 

Yapılacak olan projeler iş başlangıcında dökümante edilir ve müşteri ile ortak doğrular ve sonuçlar konusunda mütabık kalınarak işe başlanır. Proje sonunda hazırlanan proje kapanış dökümanı ile varılan sonuçlar açıkca aktarılarak yine iş veren ile mutabık kalınarak proje sonlandırılır. Bu yolla proje süreçleri güvenlik altında kontrollü bir şekilde yürütülür.

 

Proje tesliminden sonra bir sorun yaşar isem muhatabım olacakmı ?

 

Başarılı şekilde teslim edilen bir proje sonrasında bir sorun yaşanması halinde, teslim edilmiş olan proje dökümantasyonu yardımı ile sorun aşılamıyor ise Freelance Proffesyonel’den destek alınabilir. Bu çıkmış olan sorun titizlik ile incelendikten sonra duruma göre ücretli yada ücretsiz destek olarak sınıflandırılır.

 

Proje başlangıç ve teslim aşamaları nelerdir ?

 

Freelance proje tekliflendirmesi için öncelik ile iş veren ile ön “Kick-off” toplantısı düzenler. Bu toplantı sonucu bir proje planı çıkarıp işin muhtemel sürmesi öngörülen zaman dilimini hesaplar. Bu sonuç doğrultusunda proje teklifini üretir. Teklif’in kabul görmesi sonucunda ikinci bir Proje toplantısı düzenler. Hazırlanan proje de varılması gereken hedefler bu toplantı sonunda tam karara balağlanır, gerekir ise yeni tekifde revizyona gidilebilir.Proje son aşamada onaylandıktan sonra Freelance proffesyonel belirlenen kaynaklar ve zaman çizlgesi doğrultusunda çalışmaya başlar. Proje de önemli olarak öngörülen adımlar proje dökümantasyonu güncellemesi ve bilgilendirme yaparak iş vereni sürekli güncel tutar. Proje bitiminde proje kapanış dökümanı ile birlikte proje sonu toplantısı düzenleyerek yapılan iş ile hedeflenen amaçların karşılanmış olduğunu teğit ederek proje’yi sonlandırır.

 

Freelance mi yoksa kurumsal bir firmaylamı çalışmalıyım ?

 

Bu iş verenin tercihi doğrultusunda karar verilebilecek bir durumdur. Her durumunda artı ve eksileri söz konusu olabilir. Bunun firmalar tarafından değerlendirilerek karar verilmesi gerekmekedir. Ancak unutulmaması gereken şey Freelance Proffesyoneller aynı zaman da kurumsal olarak bu işi yapan firmalarada destek vermektedir bu nedenle alıncak olan işin kalitesi açısından akıllarda bir soru işareti olmamalıdır.

 

Freelance’in uzman olup olmadığını nasıl anlarım ?

 

Freelance Proffesyoneler talebiniz doğrultusunda iş yeterliliği ile ilgili , sertifika , referans ve önceki proje tecrübelerini paylaşır.

 

Hangi alanlarda destek alabilirim ?

 

Her Freelance Proffesyonel kendi alanında uzmandır. Uzmanlıkları konusunda iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

Ücretlendirme nasıl yapılır ?

 

Ücretlendirme ilk olarak yapılacak olan “Kick-Off” görüşmesi sonrasında hazırlanan proje planında belirlenen saat üzerinden tekliflendirilir.

 

Ödeme şekli nedir ?

 

Ödeme özel durumlar dışında %50 si proje başlangıcında kalan %50 si proje sonunda yapılır.